nina_kohout-lb.jpg

NINA KOHOUT prichádza so singlom Little Butterfly

Po období intenzívneho koncertného predstavovania debutového EP Pandemonium prichádza NINA KOHOUT s novou skladbou Little Butterfly, ktorá zvukovo aj tématicky otvára úplne novú etapu.

Pri procese tvorby piesne som si prvýkrát vôbec dovolila v sebe hudobne preskúmať, no v prvom rade si priznať, emóciu hnevu. Skladba sa mi stala zvukotesnou miestnosťou, do ktorej som mohla vykričať všetko nahromadené a ťaživé o ľuďoch, ktorí nerozumejú slovu ,nie’, automaticky si ho zamieňajúc za slová súhlasu. O tých, ktorých hranica nekompromisného vlastného záujmu v zásade neexistuje. Skladba pre mňa predstavuje veľmi dôležitý bod v mojej doterajšej tvorbe, odomykajúc zvukové a emočné pole, do ktorého som sa doposiaľ neodvážila zájsť,“ hovorí o novej skladbe NINA.

Hnev, naivnú zraniteľnosť či bolesť sa NINA snažila presne vyjadriť okrem textu aj zvukovo – chladný industriálny beat a agresívne syntetizátorové plochy sú v príkrom kontraste s jemnými éterickými vokálmi a sláčikmi. Little Butterfly predstavuje kompozične a zvukovo výnimočný titul, ktorý potvrdzuje Nininu schopnosť nenútene prelínať nadpozemskú krásu s nelichotivou temnotou.

Nahrávka vznikala na dvoch miestach, zatiaľ čo spev a syntetizátory nahrávala samotná NINA v štúdiách jej súčasnej alma mater, University of Sussex v Brightone, svoje husľové party zaznamenal a zaranžoval Michal Pagáč vo svojom domácom štúdiu v Trenčíne. Produkciu aj mixáž skladby zrealizovala NINA a jej bývalý spolužiak z The BRIT School, Lucas Armstead, s ktorým už spolupracovala aj na singli Moonlight. O finálny zvuk sa masteringom postaral Tomáš Karásek v Gargle & Expel Studio v Prahe. Titulnú fotografiu obalu si vzal na starosť Jakub Gulyás.