Nina Kohout – Moonlight

Nina Kohout - Moonlight (single, digital, download, stream)

DR-082

NINA KOHOUTOVÁ sa na scéne uviedla začiatkom roka 2020 krehkým akustickým singlom Blue Sunray a neskôr prispela aj na výročnú kompiláciu Deadred XX. Sugestívnou prerábkou Tiny Bit od AUTUMNIST sa predstavila producentsky a zúročila poznatky zo štúdia hudobnej produkcie v UK. Moonlight, ktorá vychádza už pod pozmeneným menom NINA KOHOUT, je prvou ochutnávkou z debutového EP, na ktorom posúva možnosti zvuku a hudobných pravidiel za svoje doterajšie hranice. „Keby Dracula alebo akýkoľvek iný upír organizoval bál, hrala by na ňom táto skladba. Moonlight je mierne bizarným valčíkom, ironickým výsmechom samého seba a svojej vlastnej pompéznosti a strojenosti. Široko sa škerí na tých, ktorí sa neprestajne za niečím, no tragicky vôbec nevedno za čím, dychtivo náhlia. Pieseň končí až v nepohodlne rýchlom tempe, zobrazujúc záverečnú scénu, kde bálová kapela lapá po dychu po záchvate smiechu nad kopou popadaných tanečníkov a tanečníčok v dlhých nezmyselných róbach. Moonlight je krátky príbeh, ktorý je ale jednoznačne skôr tragédiou ako humorným dielom,“ hovorí o svojej piesni Nina. Okrem zaujímavej melodickej a harmonickej linky tajomnosť skladby výrazne definuje aj rozmanitá hudobná produkcia. Tá je výsledkom spolupráce Niny a jej spolužiaka zo štúdia hudobnej technológie v Londýne, Lucasa Armsteada, ktorý sa podujal aj na zmixovanie nahrávky.


Download


Apple Music Spotify Youtube Music Deezer Bandcamp Amazon Tidal
Singel
15/12/2021
04:14 min.

Music & lyrics by Nina Kohout
Produced by Nina Kohout, Lucas Armstead
Mixed by Lucas Armstead
Recorded at Men at Sound Studio, Trenčín, Slovakia by Mates Homola and Fallgrapp Studio, Dubnica n/V, Slovakia by Jureš Líška
Mastered at Gargle & Expel, Prague, Czechia by Tom Karásek
Cover photo by Natália Mikulášová
Design by Vlado Ďurajka (Autumnist)

Nina Kohout (voice, piano), Lucas Armstead (guitar), Stroon (vibraphone), Michal Pagáč, Pavol Líška, Dominik Tuchyňa (violin), Daniel Pastorek (double bass), Peter Kohout (clarinet)

Tracks –


V médiách –


Video –