bulp-parvin-out.jpg

Vychádza Parvin EP od Bulp

Päť rokov po EP Endian a tri roky po Radio_Head Awards ocenenom albume Yrsa vydáva súrodenecká dvojica BULP svoje druhé EP s názvom Parvin. Producent Samo Štefanec a vokalistka Jana Salvi na ňom prezentujú 5 skladieb, vrátane pilotného singla Auri, ktorý bol premiérovaný aj s pútavým videoklipom.

Podobne ako predošlý album Yrsa, aj nové EP nesie názov podľa ženského mena. Parvin je ženské meno perzského pôvodu, používané prevažne v krajinách blízkeho východu. S EP ho spája to, že v rovnomenných skladbách Parvin Pt. 1 a Parvin Pt. 2 je počuť ženské vokálne sample práve z tohoto regiónu. Nahrávka ako celok však v sebe spája omnoho viac vplyvov a je dynamickou ukážkou rôznych tvárí tanečnej hudby.

Parvin v sebe kombinuje klubovú atmosféru, rozmanité vokálne plochy a má miestami až dobrodružný charakter. Pokiaľ ide o jeho zvuk, špeciálny dôraz som venoval beatom a nízkym frekvenciám.”, charakterizuje svoju novú kolekciu skladieb Samo. Pri trackoch Auri a Again sa jedná o spievané duety a skladby Oona, Parvin Pt. 1 a Parvin Pt. 2 sú inštrumentálne kompozície. Limitovaná vinylová verzia EP navyše obsahuje bonusový inštrumentálny track Mabel.

Pri speve počuť, že dvojica sa posunula do novej polohy. Striedavá dominancia raz ženského a raz mužského hlasu a cestovanie vokálnych liniek z unisona do kontrapunktu a späť vyzdvihuje osobitný charakter zvuku Bulp. Oproti albumu Yrsa dal tentokrát producent Samo Štefanec inštrumentálne dôraz na údernejší, výrazne basovo orientovaný zvuk. Tracky sú rytmické a tanečné, s výnimkou cinematicky znejúcej predposlednej skladby, ktorá slúži ako predzvesť triumfálneho záveru celého EP.

Jana Salvi, vokalistka projektu Bulp, zložila pre skladbu Auri vokálnu linku a aj jej doposiaľ najosobnejší text, v ktorom prehovára ku svojej dcére. „Parvin pre mňa predstavuje vyzreté a energiou nabité minidielo. Predurčuje pre mňa smer, akým sa projekt Bulp bude ďalej hudobne uberať.”, hovorí o épečku Jana. Bulp ukončili s Parvin EP obdobie kratšej odmlky a opäť ukázali, že tanečná hudba má veľa odtieňov a vie poslucháča preniesť za hranice poznaného.

Všetky skladby kolekcie skomponoval, nahral a zmixoval Samo Štefanec, zároveň napísal aj text ku skladbe Again, zatiaľ čo Jana Salvi zložila text pre Auri. Nahrávanie prebehlo v Men at Sound Studio v Trenčíne a mastering nahrávky zabezpečil Tomáš Karásek v pražskom štúdiu Gargle & Expel. Autorom artworku EP je Branislav Rariga a fotografiu na inlay karte vinylu odfotila Anna-Mária Špániková.

Parvin EP vychádza na 12-palcovom limitovanom bielom vinyle, digitálne na všetkých známych streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music atď.) a ako download.

Vydanie titulu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Foto © Matej Kukučka