Bulp_by_Domino_Mičuda.jpeg

Bulp vydáva singel Mabel z filmového soundtracku

Po dlhšej odmlke od posledného singlu Hiatus sa BULP vracia s novou hudbou. Samo Štefanec tentokrát skomponoval soundtrack k celovečernému cestovateľskému dokumentu s názvom LADA Svetom. Mabel, dobrodružná titulná skladba soundtracku, vychádza aj ako singel.

Dokumentárny film Michala Fuliera LADA svetom posúva hranice znesiteľného a ukazuje, že cestovanie nie je vždy len oddych. Dve nesmrteľné Lady, dva mesiace a 16 000 kilometrov z Kysúc až do Laosu, počas ktorých bolo treba mimo iného prekonať obrovské horúčavy, vyšplhať sa s tridsaťročnými autami do vyše 4600 metrov nad morom, prejsť životu nebezpečné cesty v monzúnovej oblasti, ako aj zabojovať s byrokraciou.

Samo pri tvorbe soundtracku spájal scénickú hudbu so samplovaním a rytmickými elektronickými kompozíciami, v ktorých zahrnul aj kultúrne špecifické nástroje, meniace sa podľa krajín ktorými expedícia prechádzala. Skladba Mabel v sebe obsahuje ústrednú hudobnú tému soundtracku, podporenú úderným beatom, ktorý zdôrazňuje jej dobrodružný charakter.

Skladbu Samo Štefanec zložil, nahral a zmixoval vo svojom štúdiu a do výslednej zvukovej podoby ju zmastroval Adam Matej a.k.a. Ink Midget. Artwork singla vytvoril Branislav Rariga. Mabel vychádza 4. marca 2019 digitálne ako download zo stránok Bulp a vydavateľstiev a na všetkých streamovacích platformách.

Premiéra filmu LADA Svetom bude v marci na MFFK Febiofest 2019 v Bratislave.

Bulp nový singel predstaví aj naživo na najbližších koncertoch:
8.3. MusicLab, Brno
9.3. KC Hviezdne Noci, Bytča
30.3 Cross Club, Praha, spolu s Binkbeats (NL)
6.4. Nová Cvernovka, Bratislava
13.4. Tabačka, Košice (Pucung Festival 2019)

Foto©Domino Mičuda