Bulp ohlasuje debutový album singlom On the Run s pútavým videoklipom

Na útek do neznáma za vlastnými ideálmi vyzýva v novom singli On the Run elektronický projekt BULP. Jeho novinka je predzvesťou dlho očakávaného debutového albumu Yrsa, ktorý vyjde pod značkou vydavateľstiev Deadred Records / Starcastic Records už 10. apríla. Súrodenecká dvojica Samo Štefanec spolu s vokalistkou Janou posúvajú vlastné tvorivé mantinely, čo demonštrujú aj na tomto singli. „Chcel som vytvoriť skladbu, ktorá má väčší príbeh ako doterajšie pesničky. Preto sa začína zasnene a po zvrate, v závere tracku, sa kompozícia mení na dynamický a tvrdší celok,“ hovorí o novej pesničke Samo, skladateľská polovica dua BULP, ktorý sa stal Objavom roka v rámci Radio_Head Awards 2015.

Skladbu On the Run si už mohli hlasujúci v aktuálnej ankete Radio_Head Awards 2016 stiahnuť ako odmenu v rámci kompilácie Počúvaj, čo chceš! Teraz vychádza oficiálne spolu s videoklipom, na ktorom sa podieľali režisér Pavol Čižmár, kameraman Marek Moučka a hlavná produkčná Romana Bédiová. „Koncept videoklipu hovorí, podobne ako skladba, o tom, že každý človek túži v živote niečo znamenať a prekonať sám seba, aj keď mu v ceste stoja prekážky. Hlavný vizuálny motív klipu je žiarovkový strom, ktorého svetelná intenzita znázorňuje naplnenie cieľa zobrazovaných postáv,“ uviedol BULP.

Videoklip vznikal v horskom prostredí v okolí obce Hodruša-Hámre a v lesoch okolo Lozorna. Tvorcovia sa rozhodli pri natáčaní použiť aj malú Super 8mm filmovú kameru, ktorá dodáva záberom osobitý charakter. „Využitím hrejivého analógového obrazu filmovej suroviny docielil kameraman Marek Moučka špecifickú štylizáciu záberov. Realizácia videoklipu bola veľká výzva, aj kvôli ťažšie prístupným lokáciam a množstvu náročných záberov, ktoré museli byť realizované za obmedzený čas. Všetci členovia štábu boli vo vysokom nasadení a aj s pomocou ľudí z Hodruše sme zvládli splniť natáčací plán,“ priznáva hudobník.

BULP si už na Endian EP, ktoré vyšlo ešte v septembri 2015, vytvoril rozpoznateľný zvuk a rukopis, ktorému zostáva verný. „Album Yrsa bude kombinovať pozitívne a melancholické skladby. Aj napriek prítomnosti pár tanečných trackov je celková nálada zasnená a skladby znejú vo všeobecnosti jemne, aj keď vedia udrieť,“ prezrádza BULP.

Singel On the Run vychádza spolu s videom 6. marca 2017 na Deadred / Starcastic zdarma alebo za ľubovoľný finančný príspevok na stiahnutie vo formátoch MP3 a FLAC a zároveň stream v sieťach Apple Music, Spotify, Deezer, Google Play atď. V tento deň sa zároveň spúšťa predpredaj vinylovej verzie albumu Yrsa v špeciálnej limitovanej aj štandardnej edícii. Autorom artworku singla je Marta Prokopová.