waterbased-silent_regions_vinyl_news.png

Debutový album Waterbased na vinyle už v predpredaji

WATERBASED svojím singlom Nothing ohlasujú debutový album Silent Regions, ktorý vychádza 28. marca na vinyle v limitovanej aj štandardnej verzii.

Po úspešných singloch L.gain a Polaroid vydáva duo tretí a posledný, ešte osobnejší singel Nothing. Melancholická nálada odráža text piesne, ktorý vysvetľuje speváčkin čiastočný odstup od ľudí a jej ťažkosti vidieť samú seba v pozitívnom svetle. “Skladbu som zložila na gitare 1. mája 2021 neskoro večer. Najprv som si naozaj myslela, že z nej nič nebude až kým mi Ľubo nepovedal, že sa mu páči. Začali sme sa jej viac venovať, nahrala som tam môj prvý synťák inšpirovaný albumom Anima od Thoma Yorke. Keď som neskôr napísala text do bridge pasáže – If I wasn’t me what would I tell her…, celé mi to do seba zapadlo – čo by som povedala kebyže sa stretnem na ulici, čo by som si o nej pomyslela, boli by sme kamošky? Nothing sa pre mňa stala útočiskom, pomáha mi keď mám úzkosti, spomalí mi tok myšlienok a dýchanie.

Duo WATERBASED tvorí speváčka a autorka textov Júlia Miháliyová a producent/gitarista Ľuboslav Krajňák. Na svojom debutovom albume s názvom Silent Regions spolupracovali s producentami Jonatánom Pastirčákom a Aid Kidom a charakterizujú ho ako hudobné trenie žánrov dream/art popu, noisu a trip hopu.

Album vychádza 28.3.2023 na všetkých streamingových platformácha a v licencii aj u nás na 12” vinyle v limitovanej splatter edícií a v štandardnej modrej farbe. Predpredaj oboch verzií je spustený dnešným dňom na tomto odkaze.