stroon_by_michal_liner-tectoniclifting_news.jpg

STROON sa hlási so singlom Tectoniclifting, avizuje nový album

STROON dnes vypúšťa novú skladbu Tectoniclifting, ktorou avizuje nový štúdiový album.

Transformácia toho akí sme môže niekedy pripomínať snahu zdvihnúť tektonickú dosku. Predstavu o tom, ako toto úsilie asi môže znieť, vám dá nový album elektronického producenta STROON-a. Prvou ochutnávkou je singel Tectoniclifting, ktorý cez éterické trávnice, japonské perkusie, tranceové syntetizátory a hmlovú sirénu vyjadruje veľkosť a zároveň márnosť úsilia stať sa iným ako som. Singel je od dnes na všetkých streamingovych platformách.

Tectoniclifting je ten typ skladby, ktorý vznikne neplánovane. Pôvodne som ju vytvoril pre jedno divadelné predstavenie, kde sa však už nezmestila. Nakoniec mi ale skvele sadla ako dynamický vrchol B strany platne a zároveň dobrá zvuková zmena v rámci celého albumu”, hovorí o svojej novej skladbe Dalibor Kocián a.k.a. STROON.

Nový STROON-ov album Metal Bubble Memories, ktorý je podľa neho jeho doteraz zvukovo najfarebnejší, najpríbehovejší a možno aj najodvážnejší album, vychádza digitálne a na vinyle 30. mája 2024. Artwork k singlu ako aj k albumu vytvoril art director, dizajnér a ilustrátor Michal Hazior. Spolu s vydaním singla sa na stránkach vydavateľstva spúšťa aj predpredaj limitovanej vinylovej verzie albumu, ktorý vychádza s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Foto: Michal Líner

Predobjednaj album na vinyle