Nina Kohout vydáva Flavoured & Eaten, tretí singel z pripravovaného debutového albumu

Po malej odmlke vyplnenej koncertovaním a tvorivou prácou na nových skladbách predstavuje speváčka, skladateľka a producentka NINA KOHOUT tretiu a poslednú ochutnávku z pripravovaného debutového albumu.

Netradične chytľavá, opakovane prekvapujúca a miestami šokujúca skladba má názov Flavoured & Eaten.

V roku 2023 sa NINA KOHOUT pripomenula dvoma singlami, Little Butterfly a Song of an Unborn Mother, z ktorých prvý bol premiérovaný na BBC Radio 6 Music. Obe skladby poskytli náhľad na jej pripravovaný debutový album, ktorý je naplánovaný na vydanie v septembri 2024. Neustále predstavovanie nových tvárí a odtieňov hudobnej vízie mladej umelkyne nie je pri Nine nič neobvyklé, no s vydaním tohto singla z novej tvorby preskakuje dokonca aj vlastné hranice. Vo Flavoured & Eaten počuť prvky funku, hovoreného slova à la Laurie Anderson a hudobnej produkcie, ktorá udržuje diváka v absolútnom strehu počas celej skladby. No napriek neuveriteľnej zvukovej pestrosti, podstata skladby, tak ako aj jej názov, stojí na temnejšom základe.

Okoreniť a následne v jednom súste prehltnúť, nezanechávajúc ani jedinú omrvinku, presne tak, ako jej nikdy nedoprial ani trochu vzduchu na nádych. ‘Flavoured & Eaten’ s nadhľadom zobrazuje jednostrannú toxickú závislosť vo vzťahu, podporenú ešte silnejším obojstranným sebaklamom. Napriek ironicky hravému zvuku skladby sa na povrch neustále prebíja ostrá bolesť spojená s odchodom od človeka, ktorý vám je blízky, ale zároveň vás vnútorne ničí. Neviem, či som sa doposiaľ s nejakou skladbou tak producentsky vyhrala, ako práve s touto. Bola to neuveriteľne vzrušujúca hudobná cesta,” hovorí o svojom novom počine Nina.

Za produkciou skladby a jej mixážou stojí tandem Nina a Lucas Armstead, už dokonale zohratý z predchádzajúcich spoluprác. Vokály boli nahraté v University of Sussex Studio, zatiaľ čo nahrávku basovej gitary obstaral Michal Šelep vo svojom domácom štúdiu v Bratislave a basklarinet a baritón saxofón v podaní Petra Kohouta bol nahratý v trenčianskom štúdiu Men at Sound v réžii Matúša Homolu. Mastering si vzal na starosť osvedčený Tomáš Karásek z pražského štúdia Gargle & Expel. Autorom titulnej fotografie na obale je Jamie-Lee Culver.

K skladbe vznikol aj videoklip, ktorý Nina, s pomocou tímu šikovných ľudí na čele s britským režisérom Jasperom Paganom, natočila v jej obľúbenom brightonskom klube Green Door Store.

Singel Flavoured & Eaten vychádza 22.5.2024 digitálne a dostupný je na stiahnutie ako aj na všetkých streamovacích platformách.