bulp_auri_news.jpg

Bulp singlom Auri avizujú nové Parvin EP

Po výborne prijatom debutovom EP Endian z roku 2015 a „rádiohlavou” ocenenom albume Yrsa, vydanom v roku 2017, prichádza súrodenecká dvojica BULP s novým EP s názvom Parvin. Jeho titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Slová skladby predstavujú pre vokalistku Janu Salvi doposiaľ najosobnejší a zároveň najviac uvoľnený text, ktorý v rámci projektu Bulp zložila. Vypovedá o uvedomovaní si pocitov v novej roli matky, no taktiež sa jedná o monológ, v ktorom sa vyznáva z nepoznaných a silných pocitov a povzbudzuje dcéru na ceste životom.

Hudobne je Auri na pomedzí klubového a piesňového sveta. Producent Samo Štefanec skĺbil rytmické breakbeatové bicie s výraznou basou, obohatenou o syntetické textúry prenášajúce poslucháča mimo hranice poznaného zvuku. Hlavný vokál spieva Jana, ktorú v pozadí organicky dopĺňa Samov hlas.

Singel Auri vychádza aj s videoklipom, ktorý svojou pozitívnou energiou výstižne koreluje s náladou skladby. Odkazuje na aktuálnu dobu v čase pandémie a ukazuje, ako sa hoci aj vzdialení ľudia vedia náladovo stretnúť v jednom pomyselnom priestore, do ktorého sa prenesú skrz započúvanie sa do hudby počas „online” koncertu. Zároveň pomocou ranného svetla odkazuje aj na samotnú dcéru, ktorá je inšpiráciou textu skladby. Videoklip režíroval Pavol Čižmár, o kameru sa postarala Radka Šišuláková, scénografiu zostavila Dáša Veselovská a asistenciu kamery mal na starosti Martin Jurči. Artwork singla navrhol Branislav Rariga.

Singel vychádza 15. mája 2020 digitálne na všetkých známych streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music atď.) a ako download. Parvin EP, ktorého je Auri súčasťou, vychádza 4. júna 2020 digitálne a na limitovanom bielom vinyle, ktorý je možné si predobjednať tu.

Vydanie titulu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Foto © Matej Kukučka