Autumnist_archiv_autora.jpeg

Autumnist vypúšťa remixovú kompiláciu Future Lights

Takmer presne dva roky po vydaní výborne prijatého a „rádiohlavou“ oceneného opusu False Beacon vydávajú AUTUMNIST z neho zbierku remixov.

Názov si symbolicky prepožičala od skladby z albumu, ktorá má zvlášť pre súčasné okolnosti nádych optimizmu: Future Lights.

Základom kolekcie sú najlepšie kusy z oficiálnej remixérskej súťaže, doplnené remixami od niektorých spriatelených tvorcov. Súťaž s názvom False Beacon Remix Contest bola vyhlásená ešte v roku 2019 a zapojilo sa do nej viacero domácich ale aj zahraničných producentov, vo finálnej selekcii sa nakoniec ocitlo 8 prác. Vo zvláštnej symbióze tu vedľa seba fungujú remixy od zatiaľ menej známych mien (Combijn, Reticuli alebo Fatdust), cez stúpajúce talenty (Blame Your Genes, Ri Za) až po dlhoročných „overených“ spolupracovníkov či spriaznených tvorcov (Analogrunner, Isobutane, Tittingur).

AUTUMNIST má odjakživa v obľube fúzie žánrov a toto sa zrejme reverzne odzrkadlilo aj na doručených remixoch, ktoré oscilujú od ambientu cez uplifting house až po hlukové techno. Dramaturgia celej kolekcie tieto kontrasty ešte úmyselne zvýrazňuje.

Titul, pôvodne plánovaný na tohtoročný Record Store Day, sa nakoniec AUTUMNIST rozhodli vypustiť bez väčších príprav ešte skôr a to ako bezplatný download a prostredníctvom streamovacích sietí. „Rozhodli sme sa to venovať ľuďom doma v tejto zložitej dobe celkom zdarma, ak by chcel niekto na túto kolekciu hudby prispieť finančne, nech prosím venuje ľubovoľnú čiastku na pomoc slovenským zdravotníkom cez platformu #KtoPomozeSlovensku. Ďakujeme vopred za každý, hoci aj symbolický príspevok. “, hovorí na margo vydania titulu Vlado Ďurajka.

Zberatelia vinylových rarít sa však stále môžu tešiť aj na fyzickú podobu Future Lights. AUTUMNIST neporušia svoju tradíciu špeciálnych vydaní na Record Store Day (tento rok oficiálne presunutý na 20. júna) a pripravujú naň limitovanú dubplate verziu titulu s užším výberom skladieb.

Finálny zvuk remixov si vzal na starosť Tomáš Karásek vo svojom pražskom masteringovom štúdiu Gargle & Expel a nápaditý artwork je dielom samotného Vlada Ďurajku.

Future Lights vychádza 31.3.2020 na Deadred Records / Starcastic Records bezplatne na stiahnutie na stránkach kapely a vydavateľstiev a zároveň aj na všetkých známych streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music atď.).

…Bright lights of the future
have blinded me on the way home…

Foto © archív autora