Youcoco – Big Now!

Youcoco - Big Now!

DR-014

Dostatočne sexy, aby si vás pritiahli k sebe a omotali okolo prstu a pritom dostatočne drzé na to, aby ani na chvíľu neprestalo byť jasné, kto tu rozdáva karty. Videli ste niekedy, ako sa hrá mačka s myšou? Trinásť skladieb na debutovom albume oblieka surové koncertné verzie do jednoduchých, ale funkčných aranží, s minimálnými prostriedkami dosahujú YOUCOCO maximálneho efektu. Ich chytľavé piesne získavajú na podmanivosti a než sa spamätáte, ste v pasci, z ktorej sa vám nechce von. Album Big Now! predstavuje ideálny model: schopnosť písať dobré piesne v spojení s výbornou a premyslenou štúdiovou prácou vytvorila z neho jukebox nabitý hitmi.


CD Download
Bandcamp
Album
Vydané: 03.06.2010
Dĺžka: 37:10 min.

Recorded & mixed by Matus Homola at Studio Garage One, Trenčín, Slovakia.
Mastered by Matus Homola and Karol Miklos.
Cover photos by Samo & Sato.
Artwork by Samo & Sato and Fluidum Studio.

Tracks –

Recenzie –

Ani jsem nedoufal, že mě debut slovenských YouCoco bude tak bavit. Snahy vyrovnat se světové konkurenci dopadají na území někdejší federace dost často tristně, v lepším případě nemastně, neslaně a spíše výjimečně se jedná o trefu do černého. Naštěstí se jednou za čas objeví jména jako YouCoco, kteří dle mého soudu mohou klidně vyrazit „dobývat“ evropskou klubovou scénu.
Celá recenzia
Porovnávať The White Stripes s ostatnými dvojčlennými gitarovými kapelami je príliš zjednodušené. Radmila a Ria, teda Youcoco, majú bližšie k ranej, punkovo agresívnej PJ Harvey alebo britsko-americkým The Kills, ako k bluesu, z ktorého čerpajú Whiteovci. Big Now! je však výsmechom všetkým prepracovaným a čisto znejúcim nahrávkam súčasného mainstreamu. Dokonalý a bezchybný zvuk totiž skladbám nedodá dušu a atmosféru. Teda to, čo tejto dvojici rozhodne nechýba.
Celá recenzia
YouCoco jsou nejsilnější v těch nejpomalejších skladbách, tam, kde vyniknou přednosti a zradí slabiny, tam, kde se není kam schovat.
Celá recenzia
Sčítám, podtrhávám: Big Now! je ideální letní deska. Nenáročná, a přitom osvěžující jako studený nápoj v horkém odpoledni prozevlovaném někde u vody.
Celá recenzia
Obě dámy dokážou totiž působit odlehčeně i naprosto umanutě. Čili ženský přístup v hudbě nejen nezapřou, ale dokážou z něj i těžit. Na oplátku jasně dávají najevo, že jejich tvorba pro ně není něco, na čem by jim nezáleželo. Každopádně z jejich debutové desky nezní jen poctivost a zaujetí, ale hlavně jasný názor kudy dál, a pro koho ano a pro koho ne. Což je věc, která bohužel dnes mnohým chybí.
Celá recenzia
YouCoco nepotrebujú experimenty ani do posledného tónu perfektný zvuk, stačí ich nedokonalá, no účinná a drzá jednoduchosť. A nepotrebujú ani krátke sukne a veľké výstrihy, uveríte im. Aj so zavretými očami.
Celá recenzia
Surový domácky zvuk, jednoduchá rytmika, drzý spev – paralely by sa dali hľadať skôr na zahraničnej scéne (napríklad The Kills).
Celá recenzia