Analogrunner – Kolorika EP

Analogrunner - Kolorika EP

DR-062

Necelé tri roky po úspešnom eponymnom EP sa ANALOGRUNNER a.k.a. Matúš Bluem opäť hlási o pozornosť s ďalším titulom v tomto obľúbenom formáte. Na jeho novom EP nazvanom Kolorika sa opäť objavujú zaujímaví hostia. Obsahuje štyri autorské skladby a ich tri remixy, oba celky zoradené každý na jednu stranu vinylového dvanásťpalca. Na každú z pôvodných skladieb prispeli svojím hlasom rôzni vokalisti. V úvodnej a titulnej Kolorike sa objavujú autorove obe malé dcéry so skomolenými riekankami, ktoré sú podložené analógovými monofónnymi syntezátormi. Detské rozhovory tvoria podklad aj pre roztopašnú Eat Me, ktorá sa už objavila predtým na kompilácii Ostrov hudby 2. Estónka Possimiste, žijúca a tvoriaca na Islande, prispela do prírodne znejúcej, zvukovými farbami prekypujúcej koláže s názvom Mr. Magpie a skladba Shapeshifter vznikla v spolupráci s bristolskou speváčkou Mariou Milewskou. Kompozícia vystavaná na linkách piana, triolách moogovských arpeggií, dunivého sherman beatu a basovej linky je v ostrom kontraste k jemnému klenutému vokálu. O tri remixy skladieb sa postarali rôzni producenti, známi Ear Drum Kru sa zhostili skladby Eat Me, ktorú pretvorili do acid tanečnej smršti, Mr. Magpie potemnela v prerábke od TMA a uletenú verziu Shapeshifter má na konte Pazooka.


Vinyl EP Download
iTunes Spotify Deezer Bandcamp Google Play CD Baby Amazon
EP
08/03/2019
28:18 min.

Music by Analogrunner
Lyrics by Ester & Elizabet, Mária Ďuríčková (1), Nura & Sisters from Qatar (2), Possimiste (3), Maria Milewska (4)
Vocals by Ester & Elizabet (1), Nura & sisters from Qatar (2), Possimiste (3), Maria Milewska (4)
Mixed & produced by Analogrunner (1-4)
Mastered by Tomáš Karásek at Gargle&Expel Studio, Praha, CZ
Violin played by Marta Šútora (2,3), piano played by Analogrunner (2-4)
Vocals recorded at Underhill Studio, Banka, park playground, Piešťany, Possimiste Studio, Reykjavík, Iceland, Maria Milewska Studio, Bristol, UK
Piano (2-4) recorded at Open Art Gallery, Bratislava
Violin (2,3) recorded at Edocu HQ, Bratislava
All others vocals & sounds recorded at Sunny Roy Studio, Piešťany
Illustration by Mirka Takáčová
Design by Mellow

Fond na podporu umenia

Tracks –

Recenzie –

Předešlé, bezejmenné dějství přinášelo spíše snové sekvence, “Kolorika EP” sází na pohledy na realitu dětskou optikou. Analogrunner ale zároveň stále zůstává věrný svým principům, v nichž uplatňuje hru s hudebními detaily. “Kolorika EP” je díky své pestrosti důkazem toho, že elektronická muzika rozhodně není vždy chladná a neosobní.

Celá recenzia