cz-sk_esns2019_01.jpg

Deadred na Eurosonic Noorderslag 2019

Tešíme sa, že až dve kapely od nás boli organizátormi najväčšieho európskeho showcase festivalu Eurosonic Noorderslag 2019 vybraté medzi 21 českých a slovenských zástupcov, ktorí sa festivalu zúčastnia v rámci Česko-slovenského fokusu – AUTUMNIST a ešte jedna, ktorá bude odhalená už čoskoro.

Eurosonic 2019 bude najväčšou príležitosťou na prezentáciu slovenskej a českej hudby v našej histórii. Už začiatkom roka sa organizátori najprestížnejšieho európskeho showcaseového festivalu rozhodli, že v ďalšom ročníku dajú väčší priestor hudbe z nášho regiónu. Do konca augusta 2018 sa na stránke festivalu prihlásilo vyše 200 kapiel z našich krajín, pričom až 133 bolo zo Slovenska. Hlavný booker festivalu mal tak mimoriadne ťažkú úlohu, keďže podľa jeho slov išlo nielen o veľkú kvantitu, no najmä mimoriadnu kvalitu prihlásených umelcov. Eurosonic dá napokon šancu namiesto 16 sľúbeným až 21 umelcom z Čiech a zo Slovenska. V januári sa tak v Groningene zo Slovenska predstavia Isama Zing, Autumnist, Katarína Máliková, Tittingur, Nvmeri, B-Complex, Our Stories, The Ills, Thisnis a Möbius. Českú scénu budú reprezentovať Hellwana, Thom Artway, Bohemian Cristal Instrument, Zabelov Group, Lazer Viking, Lenny, Circus Brothers, Manon Meurt, Floex + Tom Hodge, Pipes And Pints a Mydy Rabycad.

Lístky sú v predaji tu: esns.nl/festival-tickets

Príbeh najväčšej prezentácie našej hudby v zahraničí je možné sledovať aj na oficiálnom evente Česko-Slovenského focusu tu: facebook.com/events/284478618842444/