Foolk – Red Pills For Daddy

DR-007

Debutová dlhohrajúca doska vychádzajúca pod autorským pseudonymom FOOLK, ktorý pomocou samplingu a zvukových experimentov ukazuje možnosti súčasnej elektronickej hudby - sample starých jazzových nahrávok, ruchy ulice, zvuková vôňa industriálneho prostredia miest sa na nepoznanie pretavujú do hudby. K tomu živé nástroje, programované beaty pohybujúce sa v tempe abstraktného hip-hopu alebo tanečnej elektroniky, poskladané do farebného, ťažko zaraditeľného, ale pritom stále organického hudobného celku. CD je obohatené o dátovú stopu s grafickým interfejsom, ktorá obsahuje MP3 remixy pilotného singla z albumu - Bells Remixes EP.


CD Download
iTunes Spotify Deezer Bandcamp Google Play
Album
18.05.2008
36:29 min + 16:14 min. (dátová stopa).

Composed, produced and mixed by Foolk.
Artwork by Marek Kianička.

Tracks –

Recenzie –

Přehlížení této desky mě opravdu zaráží, protože jde o nebývale povedený kus, který pro svou pestrost, jak žánrovou, tak hudební, klidně snese přirovnání s londýnským labelem Ninja Tune. Dušan Vančo alias Foolk připravil nespoutanou hudební lahůdku, která vás svou bezprostředností a vyzrálostí okamžitě strhne.
Celá recenzia
Takto vylúdená emotívnosť je popreplietaná s abstraktným hip-hopom, brakbeatom, tanečnou elektronikou a okorenená živými nástrojmi.
Celá recenzia
Na Red Pills Ford Daddy přibylo oproti předchozím Vančovým nahrávkám živých nástrojů a vůbec došlo celkově ke kvalitativnímu skoku v produkci.
Celá recenzia
Albová prvotina “Red Pills For Daddy” je povedeným kouskem zabaleným v digipacku. Foolk hudebně přesahuje nejednu hranici, ucelený koncept je podmanivý a nehrozí u něj, že se brzy opotřebuje. Necelých třicet sedm minut vás bude pravidelně lákat k návratu, stejně jako to činí ona povzbuzující pilulka.
Celá recenzia
Foolk napoprvé nezaváhal a prezentuje se svým doposud nejvyzrálejším počinem. A není příliš třeba pochybovat o tom, že s uzráváním ještě není u konce.
Celá recenzia
… tahle deska může být výjimečná, zvukové zákruty, záseky a audiohrátky nebrání melodii ani prudkému proudění energie, rozstříhaný kytarový motiv a nalámaný beat se zádumčivou náladou, hudba zhusta personifikující, co je uvnitř, střílí ven a běsi se potloukají mrtvou oblohou.
Celá recenzia
Album Red Pills for Daddy sa vyhýba experimentom a nie je ani invenčný. A aj napriek tomu je skvelý. Nepracuje s výraznou atmosférou a aj napriek tomu je skvelý. Je to album bez väčších emócií, no nie bez duše. Tridsaťsedem minút vyváženého materiálu nenudí a dobre z neho môže fungovať napríklad aj pätnásť sekúnd na ceste medzi poschodiami vo výťahu.
Celá recenzia
Hoci z jednotlivých trackov cítiť inšpiráciu estetikou labelov WARP alebo NINJA TUNE, hudba zostáva originálna. Na prvé počutie zložitá mozaika zo zvukových databáz, efektov, samplov i živých nástrojov hosťujúcich muzikantov drží pokope a nestráca komunikatívnosť. Džez, filmová i vážna muzika, ale aj ambient – to všetko sa tu mení na novú kvalitu.
Celá recenzia