Foolk – Millions Of

DR-021

Skladby z Millions Of vznikali relatívne dlho, od zimy roku 2011 do zimy roku 2012, lenže život mnohých trackov predčasne a neúprosne ukončovalo tlačidlo delete. Okrem už tradičného počítača a sampleru tentokrát FOOLK použil vo svojich nahrávkach zvuky field recordings, jednoduchých sytetizátorov z iPadu či zvuky svojich znovu objavených hračiek: od drevených kociek cez zvuky autíčok až po rytmy dreveného guľôčkového počítadla. Názov albumu je príznačný - milióny spomienok na zdanlivo zabudnuté zážitky z detstva, ktoré nečakaný objav pomohol odhaliť. Flashback, úryvky pamäte, retrospektíva, kúsok nostalgie pretavenej do zvukov súčasného albumu. Ten koniec koncov pestrofarebne odkazuje na bass music, inštrumentálny hip-hop, ale aj na avantgardnejšiu tanečnú elektroniku. Výrazným posunom v tvorbe FOOLK je prizvanie k spolupráci na albume speváčky skupiny Moustache - Szabiny Csánó, ktorá naň naspievala vokály do štyroch skladieb vrátane úspešného singlu Oak Tree. Ten zabodoval aj vo vysielaní britského rádia XFM, kde chválou nešetrila aj legendárna DJ-ka Mary Anne Hobbs.


CD Download
iTunes Spotify Deezer Bandcamp Google Play
Album
12.01.2013
35 min.

Composed, produced and mixed by Foolk.
Mastered at Gargle&Expel Studio, Dublin, Ireland by Tom Karasek.
Artwork by Cukru.

Tracks –

Recenzie –

Millions Of je vyváženou mozaikou, během které vás ani jednou nenapadne použít tlačítko skip.
Celá recenzia
Keď sa neskôr začnete orientovať aj v tých zdanlivo zložitejšie vyskladaných skladbách, je jasné, že Millions Of len tak ľahko neodložíte.
Celá recenzia
Poslouchat “Millions Of” je opravdu, jako bys byl někde na letní louce, plné barev, vůní a dalších vjemů. Mimo to je z ní cítit i nesmírná pohoda, muzikantský nadhled a suverenita, a jakou si Foolk dokáže se svými tracky hrát a experimentovat.
Celá recenzia
Štyri z piatich skladieb naspievala speváčka dnes už neexistujúcej skupiny Moustache Szabina Csánó a jej prejav Foolkovu elektroniku posúva ďalej.
Celá recenzia
Nejlépe z novinky vystupují skladby opatřené vokálem hostující Szabiny Csánó z kapely Moustache. Zde musel Dušan vyklidit prostor vokální lince a najazzlé nebo hip hopem penetrované nálady dostaly náhle přirozeně hladivý nádech.
Celá recenzia