Ettella Diamant – Again

Ettella Diamant - Again (CD, digisleeve)

DR-030

Debutové eponymné EP záhadnej Ettelly Diamant z roku 2004 sa stretlo s až pozoruhodne pozitívnym ohlasom od poslucháčov aj médií, ovtedy však o tejto elektronickej formácii prakticky nebolo počuť. Kapela však medzičasom pracovala na nových nápadoch a usilovne nahrávala vo svojom domácom štúdiu svoj debutový album Again. Svoj charakteristický a nezameniteľný zvuk, ktorý vypilovali dlhoročným používaním legendárneho sampleru Roland W30 a rôznych lo-fi ruchových samplov a slučiek, oživili aj tentokrát zvukom elektrickej gitary. Tej sa zhostil Juro Plánovský, ktorý popri hraní zo starých shelacov ako DJ Profesor Zaplátaný obsadil aj načas post gitaristu v koncertnej zostave Autumnist. Okrem toho opäť dostal priestor aj kapelou obľúbený zvuk violončela, jednotlivé party na album nahral hosť Libor Kocian. Kvarteto vyprodukovalo osem skladieb na pomedzií indietroniky, downtempa a ambientu v ľahko popovom opare, z ktorých Hypnogen sa objavila aj na výročnej kompilácii Ten Deadred, zatiaľ čo Angst zaradilo na svoju vianočnú výberovku aj Rádio_FM.


CD Vinyl LP (Vypredané) Download
iTunes Spotify Deezer Bandcamp Google Play
Album
10.12.2014
35 min.

Composed, recorded and mixed by Ettella Diamant at the home studio.
Mastered by Tom Karasek at Gargle&Expel Studio, Dublin.
Artwork by Vlado Durajka.
Cover photo by Lucia Cicalova.
Cover production by Fluidum.

Tracks –

Recenzie –

Mix downtempa a zlámaných beatů obohatili jazzovější party a písničkovejší schémata, zůstala enigmatická éteričnost a hudba, která prochází dekádami.
Celá recenzia
Sofistikovaný amalgám elektroniky, jazzu, soulu a popu namíchali Ettella Diamant už před dekádou na svoje EPčko. Zde cizelování přineslo vybroušený, možná ve výsledku až příliš nenápadný indielektronický diamant.
Celá recenzia