The Ills – Disco Volante/Mt. Average

The Ills - Disco Volante/Mt. Average (CD, LP, DL)

DR-061

Po troch rokoch od výborne prijatého LP Ornamental or Mental, prichádzajú THE ILLS so svojím piatym štúdiovým albumom. Tentokrát sa kapela púšťa odvážnejšou cestou a typické zasnené plochy a epické gitarové steny dopĺňa o nové zvukové palety a rytmické postupy, ktoré uši poslucháča udržia v strehu. Album je tematicky aj autorsky rozdelený do dvoch celkov - nielen hudobne, ale aj názvom. Kým prvá strana platne - Disco Volante - plynule nadväzuje na charakteristický zvuk kapely a ďalej ho rozvíja, košatí a obohacuje, druhá strana - Mt. Average - sa nebojí riskovať a ku štandardnému receptu primiešava hneď niekoľko nových žánrov, zvukov a hudobných smerovaní, ktoré hudbe dodávajú zvláštnu príchuť a sviežu vôňu.


Vinyl LP Vinyl LP (Special) CD Download
iTunes Spotify Deezer Bandcamp Google Play CD Baby Amazon
Album
19/02/2019
42:49 min.

All track written by The Ills except for ‘I Am My Own Weakness, Darling’ written by The Ills and Dominik Prok
Recorded at Pulp Studios, Bratislava, Slovakia
Produced by The Ills and Dominik Suchý
Mastered by Steve Corrao at Sage Audio Nashville, USA
Artwork and design by Monika Voláková

Fond na podporu umenia

Tracks –

Recenzie –

The Ills sa na novom albume predviedli v závideniahodnej kondícii. Poslucháča dokážu udržiavať v pohotovosti skvelými motívmi a riffmi. Hudobné dianie sa nedá predvídať, kapela je na inštrumentálne vysokej úrovni. Prostredníctvom nástrojov servíruje protichodné pocity, pospájané veľmi prirodzenou formou. Ani zádumčivá atmosféra nebráni v tom, aby sa vo výsledku platňa prezentovala ako plná odhodlania, bojovnosti a nezlomného ducha. Je viac než jasné, že táto kapela patrí medzi stredoeurópsku post-rockovú špičku.

Celá recenzia
Východisko rovnaké, no výsledok je zatiaľ najlepšie znejúcim albumom The Ills. Živý, organický charakter ostal, no zaoblil sa ešte do mäkších, vábnejších kontúr.

Celá recenzia
Na svojom piatom štúdiovom albume Disco Volante / Mt. Average sa The Ills odviazali k prepájaniu najrôznejších štýlov, citátov a nálad. Na rozdiel od diabolskej zlúčeniny, ktorou na krste polievali svoju nahrávku, aktuálna kolekcia skladieb sa dá prijímať bez žalúdočných problémov. Práve naopak – ide o veľmi osviežujúci počin.

Celá recenzia
Disco Volante/Mt. Average zná své limity, neční z něj snaha o oslňování hudebnickými schopnostmi a nápady. Jakkoliv v mnoha momentech působí rozmáchle, převažujícím pocitem je skromnost a sebejistota. I v tom, že jsou schopní spojovat spoustu vlivů a dávat jim řád, neutopit se v nich. Na novince se jim to daří. A to je vždycky plus.

Celá recenzia

Video –